Перевезення дитини до 12 років без спеціального утримуючого пристрою …

Перевезення дитини до 12 років без спеціального утримуючого пристрою ...

Перевезення дитини до 12 років без спеціального утримуючого пристрою на задньому сидінні автомобіля

Чи допускається перевезення дитини до 12 років без спеціального утримуючого пристрою на задньому сидінні автомобіля у супроводі дорослого, якщо автомобіль не обладнаний задніми ременями безпеки з заводу виробника?

Згідно з п. 22.9. ПДР, перевезення дітей допускається за умови забезпечення їх безпеки з урахуванням особливостей конструкції транспортного засобу.

Перевезення дітей до 12-річного віку у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки. повинна здійснюватися з використанням спеціальних дитячих утримуючих пристроїв, відповідних вазі та росту дитини, чи інших засобів, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією транспортного засобу, а на передньому сидінні легкового автомобіля — тільки з використанням спеціальних дитячих утримуючих пристроїв.

Вимоги абзацу 2 п. 22.9 КРФоАП (виділено курсивом) поширюються тільки на автомобілі, обладнані ременями безпеки.

Якщо в конструкції автомобіля вони відсутні (ГАЗ — 21 «Волга», старі «Москвичі», ВАЗ-2101), то установка дитячого утримуючого пристрою для дитини не обов’язкова. але при цьому повинен дотримуватися принцип забезпечення безпеки перевезення дітей з урахуванням особливостей конструкції транспортного засобу (абз. 1 п. 22.9 ПДР РФ).

З абз. 2 п. 22.9 ПДР, випливає висновок, що в ТС, конструкцією яких не передбачені ремені безпеки, діти повинні перевозитися тільки на задньому сидінні.

У разі відсутності тільки на задньому сидінні ременів безпеки, можливе перевезення дітей на передньому сидінні, з обов’язковим використанням спеціальних дитячих утримуючих пристроїв (дитячих крісел).

Інших конкретних умов (вимог) до забезпечення безпеки перевезення дітей до МС конструкцією яких не передбачені ремені безпеки, законодавець не встановлює.

Залучити Вас до відповідальності за перевезення дитини до 12 років без спеціального утримуючого пристрою на задньому сидінні автомобіля, конструкцією якого не передбачені ремені безпеки,

співробітники ГИБДД не мають права, т. к. відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 12.23 КоАП РФ.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!