Аплікація в 2 молодшій групі: конспекти занять

Аплікація в 2 молодшій групі: конспекти занять

Аплікація в 2 молодшій групі: конспекти занять

Тематична неделька Овочі

ось тут

кваліфікаційної категорії Леонтьєвої Надією Олександрівною. Для розробки використовувався особистий досвід, а також методичні посібники та статті спеціалізованих журналів.

Жовтень.

ЗАНЯТТЯ 1 Тема: Одного разу господиня З БАЗАРУ ПРИЙШЛА

Цілі: вчити дітей розрізняти круглу і овальну форми предметів, їх кольору; розвивати вміння працювати з ножицями і клеєм; вчити вирізати з квадрата коло, з прямокутника овал; познайомити з різними видами овочів.

Обладнання: різні види овочів, їх муляжі або малюнки, фланелеграф, клей, пензлики, ножиці, заготовлені заздалегідь деталі з кольорового паперу червоний квадрат і зелений прямокутник.

Попередня підготовка: вихователь читає дітям вірш «Овочі» Ю. Тувіма в перекладі С. Михалкова. Діти розглядають ілюстрації, знайомляться з перерахованими у вірші овочами, з’ясовують їх колір.

Хід заняття

I. Пояснення нового матеріалу.

Вихователь. Ми з вами недавно читали вірш про овочі:

Господиня одного разу з базару прийшла,

Господиня з базару додому принесла:

Картоплю, капусту, моркву, горох,

Петрушку і буряк. Ох.

Давайте перевіримо, чи добре ви запам’ятали ці овочі. Я буду вам читати, перераховувати, а ви мені показуйте ті овочі, які я назву.

Молодці! Добре запам’ятали. А яку форму мають ці овочі, ви знаєте?

Покажіть мені овочі, що мають круглу форму.

Діти виконують завдання. А чи знаєте ви, якого кольору ці овочі? Діти називають колір показуються овочів. Молодці! І з цим завданням ви впоралися. Але сьогодні ми будемо робити аплікацію зовсім інших овочів, які господиня чомусь не купила, напевно, забула.

А ми ці овочі дуже любимо. Ось послухайте загадки про них.

У городі виростаю,

А коли я дозріваю,

Варять з мене томат,

Що ж ви намалювали? Коло? Правильно.

А ось інший овоч, який ви теж дуже любите.

Влітку в городі

Свіжі, зелені,

А зимою в бочці,

Міцні, солоні.

Що це?

Вихователь прикріплює на фланелеграф зображення огірка або показує муляж або овоч.

Правильно, це огірок. Подивіться, він зовсім не схожий на помідор. Якого кольору огірок? (Зеленого). А він круглий? (Відповіді дітей.)

Якщо діти не можуть, можна попросити їх обвести жестом фігурку помідора, а потім огірка.

Ні, огірок не цілий, він овальний. Вони такі різні, але з них виходить дуже смачний салат, який вам часто, напевно, робить мама. Давайте виріжемо ці овочі з кольорового паперу і зробимо аплікацію.

З цього квадрата червоного кольору що ми можемо вирізати? (Помідор.) А з зеленого прямокутника? (Огірок.) Правильно.

Вихователь показує дітям прийоми вирізування круга з квадрата, овалу з прямокутника, правила нанесення клею на деталі аплікації і приклеювання їх до паперу, нагадує дітям:

Не забудьте, друзі,

З ножицями грати не можна.

Дійте ними обережно,

Інакше поранитися можна.

Діти виконують аплікацію.

II. Підсумок заняття.

Роботи дітей виставляються на стенді.

Вихователь. Ах, як хороші ці овочі, наче їх тільки з грядки зірвали.

ЗАНЯТТЯ 2 Тема: загорівся КОШКІН ДІМ

Цілі: вчити користуватися ножицями, вирізати з паперу довгі і короткі смуги; закріплювати навички наклеювання деталей аплікації; виховувати інтерес до образотворчої діяльності.

Обладнання; фланелеграф, фігурки для фланелеграфа (палаючий будинок, пожежна машина, пожежна драбина); ножиці, клей, пензлик, два прямокутника червоного кольору, папір білого кольору.

Попередня підготовка: вихователь читає дітям вірш С. Маршака «Котячий будинок». Діти розглядають ілюстрації.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!